Sitenin sağında bir giydirme reklam
EĞİTİM (NM) - Nuri Mutlu | Haber Girişi: 27.07.2022 - 15:31, Güncelleme: 27.07.2022 - 15:31

SOSYAL MEDYANIN EN DEĞERLİ 100 MARKASI ARASINDA ASÜ 48’İNCİ OLDU

 

SOSYAL MEDYANIN EN DEĞERLİ 100 MARKASI ARASINDA ASÜ 48’İNCİ OLDU

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), sosyal medya etkileşimleri temel alınarak hazırlanan en değerli 100 marka listesinde 48’inci basamakta yer aldı.
Araştırmayı, on binlerce markanın sosyal medya hesaplarını izleyen, performanslarını takip eden ve etkileşimler üzerinden somut veriler üreten SocialBrands yaptı. Temmuz 2022 istatistiklerine göre ASÜ, eğlenceden finansa, otomotivden medyaya, enerjiden alışverişe, teknolojiden seyahate kadar, oldukça geniş bir alanda faaliyet gösteren tüm markaların sıralandığı TOP100 listesinde 48’inci oldu. TOP100 listesine girebilen üniversiteler kendi içinde sıralandığında ise ASÜ, genel ve devlet üniversiteleri arasında dördüncü, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında ise birinci sırada yer alıyor. Üniversitelerin Facebook, Twitter ve Instagram etkileşimleri bağımsız olarak incelendiğinde de ASÜ’nün üst basamaklarda yer aldığı görülüyor. 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında listenin zirvesinde yer alan ASÜ, Facebook etkileşiminde birinci, Twitter ve Instagram etkileşiminde ikinci oldu. Devlet üniversiteleri arasında Facebook etkileşiminde üçüncü, Twitter etkileşiminde dokuzuncu ve Instagram etkileşiminde altıncı basamakta yer alan ASÜ, üniversiteler genel sıralamasında ise Facebook etkileşiminde dördüncü, Twitter etkileşiminde 12’nci, Instagram etkileşiminde de dokuzuncu sırada bulunuyor. ASÜ’nün en yüksek etkileşime girdiği platform Twitter. Temmuz 2022’de Twitter’dan 284 bin etkileşim alan ASÜ, Facebook’tan 152 bin, Instagram’dan ise 61 bin etkileşim aldı. Sosyal medyayı en etkin kullanan kurumlardan birisi olan ASÜ, YouTube başta olmak üzere, etkinliklerinin bir kısmını çeşitli platformlardan canlı olarak yayınlıyor. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin haber, film, fotoğraf, anlık mesaj ve etkinlik yayınları gibi tüm detayların ASÜ’nün sosyal medya hesaplarından takip edilebildiğini söyleyerek, “Çağın en etkili medya platformlarındaki performansı ile ASÜ en değerli markalardan birisi haline geldi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Aksaray Üniversitesi (ASÜ), sosyal medya etkileşimleri temel alınarak hazırlanan en değerli 100 marka listesinde 48’inci basamakta yer aldı.

Araştırmayı, on binlerce markanın sosyal medya hesaplarını izleyen, performanslarını takip eden ve etkileşimler üzerinden somut veriler üreten SocialBrands yaptı. Temmuz 2022 istatistiklerine göre ASÜ, eğlenceden finansa, otomotivden medyaya, enerjiden alışverişe, teknolojiden seyahate kadar, oldukça geniş bir alanda faaliyet gösteren tüm markaların sıralandığı TOP100 listesinde 48’inci oldu. TOP100 listesine girebilen üniversiteler kendi içinde sıralandığında ise ASÜ, genel ve devlet üniversiteleri arasında dördüncü, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında ise birinci sırada yer alıyor. Üniversitelerin Facebook, Twitter ve Instagram etkileşimleri bağımsız olarak incelendiğinde de ASÜ’nün üst basamaklarda yer aldığı görülüyor. 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında listenin zirvesinde yer alan ASÜ, Facebook etkileşiminde birinci, Twitter ve Instagram etkileşiminde ikinci oldu. Devlet üniversiteleri arasında Facebook etkileşiminde üçüncü, Twitter etkileşiminde dokuzuncu ve Instagram etkileşiminde altıncı basamakta yer alan ASÜ, üniversiteler genel sıralamasında ise Facebook etkileşiminde dördüncü, Twitter etkileşiminde 12’nci, Instagram etkileşiminde de dokuzuncu sırada bulunuyor. ASÜ’nün en yüksek etkileşime girdiği platform Twitter. Temmuz 2022’de Twitter’dan 284 bin etkileşim alan ASÜ, Facebook’tan 152 bin, Instagram’dan ise 61 bin etkileşim aldı. Sosyal medyayı en etkin kullanan kurumlardan birisi olan ASÜ, YouTube başta olmak üzere, etkinliklerinin bir kısmını çeşitli platformlardan canlı olarak yayınlıyor.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin haber, film, fotoğraf, anlık mesaj ve etkinlik yayınları gibi tüm detayların ASÜ’nün sosyal medya hesaplarından takip edilebildiğini söyleyerek, “Çağın en etkili medya platformlarındaki performansı ile ASÜ en değerli markalardan birisi haline geldi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Aksaray HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve eskilgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.