Sitenin sağında bir giydirme reklam
GENEL (NM) - Nuri Mutlu | Haber Girişi: 01.09.2022 - 09:01, Güncelleme: 01.09.2022 - 09:18

Eskil Gazetesi 18 Yaşında

 

Eskil Gazetesi 18 Yaşında

Eskil Gazetesi 18 Yaşında
1 Eylül 2005 tarihinde 20 m2 bir atölyede yayın hayatına başlayan gazeteniz Eskil Gazetesi, tüm sıkıntılara rağmen 17. Yılını geride bıraktı ve 18 yılına adım attı. Eskil'in bir çok sorununu gündeme getiren ve çözüm yollarında destek olan gazeteniz Eskil Gazetesi dijital dönüşüme hızla ayak uydurarak, yazılı basının yanı sıra dijital platformda da  hem görsel, hemde işitsel olarak sizlerle buluşmaya devam ediyor. Tarihler 31 Ağustos 2005'i gösteriyordu. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar toplam 20 m2 bile olmayan matbaa atölyesinde solvent kokuları içerisinde elimize ilk sayfayı heyecanla aldık. O kadar amatörce bir gazete olmuştu ki! Fakat bizim gözümüzde dünyanın en güzel ve iyi gazetesiydi. Çünkü kendimiz çıkardık ve Eskil'in gazetesiydi. Gittiğimiz bir çok programda “Eskil'de gazete mi var ?” sorularına muhatap olacağımız bir gazeteydi.  Tarih 01 Eylül 2005. İlçemizin dünyaya açılan kapısı olan sizin gazeteniz Eskil Gazetesi ilk kez siz değerli okurlarıyla buluşmuştu. Oldukça amatör bir görüntüye sahip siyah beyaz sadece 6 sayfadan oluşan bir gazete. İlk iş elimize gazeteyi alarak ilçe kaymakamımız Ediz Sürücü'yü ziyaret etmek olmuştu. İlk görüşmemde “gazete çıkarmayı düşünüyorum” dediğim zaman, gecenin bir yarısına kadar basın yasasını araştırıp bize Eskil'de görev aldığı süre boyunca hep destek olan ve elini gazeteyi alarak, “İlk olmasına rağmen tebrikler, daha iyi olacağız” diyerek bize cesaret veren isim. Bin bir emeklerle sizlerin desteğiyle, hiçbir siyasi görüş ayırmaksızın herkesin sesi olmaya çalıştık. Başardığımız oldu, başaramadığımız oldu. Ama rahmetli babamızın “ Oğlum aman topluma yararlı insan olmaya çalışın” nasihati doğrultusunda, elimizden geldiği kadar yapıcı haberler yapmaya çalıştık. Hiçbir kurum , kuruluş ve kişiyi kasıtlı olarak iftiralarla, yalanlarla, duyma sözlerle biz yaptık oldu bitti anlayışına yer vermeden yıpratmaya çalışmadık. Yaptığımız hiçbir  haberi kanıtı ve delili olmadan sizlere sunmadık. Muhakkak ki eksiklerimiz olmuştur, elimizden geldiği kadar bunu minimum seviyeye düşürmeye çalıştık. Sizlerin de desteğiyle tırnaklarımızla kazıyarak hamdolsun ki 18 yılı geride bıraktık. Değişen teknolojiyle birlikte ilk olarak kardeş haber kuruluşu www.haberfark.net sitesi ile internet ortamına taşındık. Daha sonra Basın İlan Kurumu'na üye bir gazete olduğumuz için www.eskilgazetesi.com adı altında kendi internet sitemizle siz değerli okurlarımıza hizmet vermeye başladık. İlk zaman sadece 100 adet gazeteyi dağıtamadığımız ilçemizde zaman zaman 1500'ün üzerinde gazete dağıttığımız oldu.  Güzel haberleri sizlere hemen sunmak için zamanla yarışırken, üzücü haberleri üzülerek sizlere ulaştırdık. Toplumu aydınlatıcı, toplumun sesine kulak veren haberlerin hepsine basın ahlak kuralları çerçevesinde  yer verdik vermeye de devam edeceğiz.  İyi ki varsınız. Sizlerle daha nice yıllara. Hilmi Yol - Mustafa Yol
Eskil Gazetesi 18 Yaşında

1 Eylül 2005 tarihinde 20 m2 bir atölyede yayın hayatına başlayan gazeteniz Eskil Gazetesi, tüm sıkıntılara rağmen 17. Yılını geride bıraktı ve 18 yılına adım attı. Eskil'in bir çok sorununu gündeme getiren ve çözüm yollarında destek olan gazeteniz Eskil Gazetesi dijital dönüşüme hızla ayak uydurarak, yazılı basının yanı sıra dijital platformda da  hem görsel, hemde işitsel olarak sizlerle buluşmaya devam ediyor.

Tarihler 31 Ağustos 2005'i gösteriyordu. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar toplam 20 m2 bile olmayan matbaa atölyesinde solvent kokuları içerisinde elimize ilk sayfayı heyecanla aldık.
O kadar amatörce bir gazete olmuştu ki! Fakat bizim gözümüzde dünyanın en güzel ve iyi gazetesiydi. Çünkü kendimiz çıkardık ve Eskil'in gazetesiydi. Gittiğimiz bir çok programda “Eskil'de gazete mi var ?” sorularına muhatap olacağımız bir gazeteydi. 
Tarih 01 Eylül 2005. İlçemizin dünyaya açılan kapısı olan sizin gazeteniz Eskil Gazetesi ilk kez siz değerli okurlarıyla buluşmuştu. Oldukça amatör bir görüntüye sahip siyah beyaz sadece 6 sayfadan oluşan bir gazete. İlk iş elimize gazeteyi alarak ilçe kaymakamımız Ediz Sürücü'yü ziyaret etmek olmuştu.
İlk görüşmemde “gazete çıkarmayı düşünüyorum” dediğim zaman, gecenin bir yarısına kadar basın yasasını araştırıp bize Eskil'de görev aldığı süre boyunca hep destek olan ve elini gazeteyi alarak, “İlk olmasına rağmen tebrikler, daha iyi olacağız” diyerek bize cesaret veren isim.
Bin bir emeklerle sizlerin desteğiyle, hiçbir siyasi görüş ayırmaksızın herkesin sesi olmaya çalıştık. Başardığımız oldu, başaramadığımız oldu. Ama rahmetli babamızın “ Oğlum aman topluma yararlı insan olmaya çalışın” nasihati doğrultusunda, elimizden geldiği kadar yapıcı haberler yapmaya çalıştık. Hiçbir kurum , kuruluş ve kişiyi kasıtlı olarak iftiralarla, yalanlarla, duyma sözlerle biz yaptık oldu bitti anlayışına yer vermeden yıpratmaya çalışmadık. Yaptığımız hiçbir  haberi kanıtı ve delili olmadan sizlere sunmadık.
Muhakkak ki eksiklerimiz olmuştur, elimizden geldiği kadar bunu minimum seviyeye düşürmeye çalıştık. Sizlerin de desteğiyle tırnaklarımızla kazıyarak hamdolsun ki 18 yılı geride bıraktık. Değişen teknolojiyle birlikte ilk olarak kardeş haber kuruluşu www.haberfark.net sitesi ile internet ortamına taşındık. Daha sonra Basın İlan Kurumu'na üye bir gazete olduğumuz için www.eskilgazetesi.com adı altında kendi internet sitemizle siz değerli okurlarımıza hizmet vermeye başladık. İlk zaman sadece 100 adet gazeteyi dağıtamadığımız ilçemizde zaman zaman 1500'ün üzerinde gazete dağıttığımız oldu. 
Güzel haberleri sizlere hemen sunmak için zamanla yarışırken, üzücü haberleri üzülerek sizlere ulaştırdık. Toplumu aydınlatıcı, toplumun sesine kulak veren haberlerin hepsine basın ahlak kuralları çerçevesinde  yer verdik vermeye de devam edeceğiz. 
İyi ki varsınız. Sizlerle daha nice yıllara.
Hilmi Yol - Mustafa Yol

Aksaray HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve eskilgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.